Komple Taşımacılık (FTL) hizmet türü ile yapılan ürünlerin taşıması, aracı tamamen dolduracak veya neredeyse dolduracak şekilde yükleme yapılması ürün maliyeti açısından oldukça ekonomiktir. Komple taşımacılıkta, hacim ve ağırlık gibi veriler taşımaya daha az etki etmektedir. Komple taşımacılıkta yol boyunca başka bir noktadan teslim alma olmayacağından, ilgili ürünlerin daha hızlı teslim edilmesine olanak sağlar. Komple taşımacılık, daha az elleçleme anlamına da gelir. Taşıma sırasında araçlar arasında aktarma olmayacağından, ürünlerin hasar görmesi veya kaybolması riski de azalmış olmaktadır.

Hizmet Al

Parsiyel Taşımacılık (LTL) hizmet türü ile yapılan taşımalar , bir aracın aynı güzergah üzerinden birden fazla noktaya sevkiyat yapabileceği dağıtım şeklidir. Parsiyel taşımacılığın, komple taşımacılığa göre birçok avantajı vardır. Bu hizmet türü , Küçük ürün gruplarını taşıması gereken işletmeler için dağıtım ihtiyaçlarını karşılar. Parsiyel Taşımacılık belirli bir hacimde taşıma yapmak isteyen Müşteriler için nakliye maliyetlerini asgariye çekmek adına ölçek ekonomisi sunar. Parsiyel taşımacılıkta ürünlerin hacim ve ağırlığı fiyatlandırmaya etki eder. Düşük hacimli ürünlerin gönderimi adına avantajlı bir taşıma türü olduğundan , Komple Taşımacılık hizmet türüne göre daha ekonomiktir.

Hizmet Al

Araçlı kurye , hızlı şekilde teslimat yapılması gereken bir hizmet türüdür. Öyle ki, normalde ertesi gün teslim edilmesi gereken ürünler, bu hizmetle aynı gün içinde teslim edilebilir. Gönderimini yapmak istediğiniz ürünlerin boyutu, ağırlığı ve içeriği programlanarak , Araçlı Kurye ile ürünleriniz öncelikli olarak kısa sürede gideceği yere güvenle taşınır ve teslim edilir. Hem işletmeler hem de tüketiciler açısından en değerli konu zamandır. Özellikle zaman ile yarışan Sanal market ve e-ticaret sitelerinden alınan ürünler , plan çerçevesinde değerlendirilir ve sevk programına alınır. Artık bugünün teslim koşullarında 5-10 dakika için yaşanan gecikme veya erteleme , ciddi problemlere yol açmaktadır.

Hizmet Al

Depo, ürünlerin hammadde aşamasından üretim ortamına, oradan da tüketim merkezlerine ve dağıtımına kadar olan bütün bir faaliyetler dizisinin gerçekleştirilmesinde stratejik rol oynayan ara noktalardır. Tedarikçiler, üreticiler, dağıtımcılar ve perakendeciler için depoların önemi büyüktür. Depolama ürünün nihai tüketiciye ulaşmadan önce saklandığı alan olarak tanımlanabilir.

Hizmet Al

Soğuk zincir , bir ürünün üretimden tüketime kadar istenilen sıcaklık aralığında yapılan taşıma türüdür. Bu taşımada istenen sıcaklık aralığını koruyan gerekli donanıma sahip Frigorifik araçlar ile taşıma yapılabilir. Frigorifik araçlar , Taze gıda ürünleri, deniz ürünleri, dondurulmuş gıdalar, kimyasallar ve ilaçlar vb ürünlerin raf ömrünü korumak ve ürünlerin bozulmasını engellemek adına kullanılır. Kuru ürünlerin aksine , soğuk zincir gerektiren ürünler bozulabilir ve dolayısıyla tüm lojistik sürecin kontrol altında olması gerekir. Çıkış noktasında alınan ürün sıcaklık derecesi ile teslim noktasına yapılan ürün sıcaklık derecesi aynı olmalıdır. Hava koşullarından kaynaklı olarak ürün sıcaklıklarında değişim gösterme riski olduğundan , Araçlarda bulunan soğutucu ünite taşıma değeri azaltılma yada arttırılmalıdır. Donuk ve Soğuk ürün taşıma derecelerine dikkat edilmesi çok önemlidir. En ufak hata sonucu istenmeyen sonuçlar alınır.

Hizmet Al

Hızlı teslimat gönderilerin mümkün olan en kısa sürede ulaştırması için yapılan nakliye şeklidir. Taşınacak gönderinin hacmine bakılmaksızın en uygun araç tipi ile teslimat noktasına ulaştırılmasını hedefler.

Hizmet Al

Sohbete başla!
1
Yardıma ihtiyacınız var mı?
Merhaba, bakgelsin lojistik platformuna hoş geldiniz,

Size nasıl yardımcı olabiliriz?